Z plecakiem przez świat

Podróżowanie w dzisiejszych czasach nie stanowi właściwie żadnego kłopotu. Granice stoją otworem, z łatwością można zdobyć przydatne informacje turystyczne na zagadnienie wszystkich państw czy środków transportu, a także wymienić walutę. Choć przystępność luksusowych wycieczek jest coraz większa, a ceny ekskluzywnych hoteli maleją, wiele osób poszukuje innych wrażeń.

Dużą popularnością, w szczególności w gronie młodych, odważnych osób, cieszy się backpacking. Jest to niezależna forma turystyki, która polega na podróżowaniu z plecakiem własnymi ścieżkami. Rzadko kiedy miejsce noclegu jest stałe i zaplanowane z wyprzedzeniem. Czasami jest to spa nad jeziorem, innym razem hostel albo prywatny lokal okolicznego mieszkańca. Główne założenie backpackingu to spostrzec jak najwięcej, jak najniższym kosztem. Oczywiste dostarcza on wielu niezapomnianych wrażeń i niepowtarzalnych wspomnień. Wybierając taki metodę podróżowania można dotrzeć w wyjątkowe miejsca, bardzo często bardzo trudno dostępne. Odkrywa się nowe, niekiedy dziewicze szlaki oraz najlepiej poznaje lokalnych ludzi i ich kulturę.

Obok wielu zalet, backpacking ma też niestety bezdyskusyjne wady. Przede wszystkim takie wakacje rzadko wiążą się z komfortowym wypoczynkiem. Cały dobytek znajduje się w plecaku, który bez przerwy towarzyszy podróżnikowi. Z tego względu trzeba także ograniczyć ilość pakowanych rzeczy do minimum, niemniej jednak być przygotowanym na właściwie każde warunki. Niezbędne są tu kompaktowe przybory i asortyment. Dodatkowo będąc w ciągłej podróży łatwiej doświadczyć kradzieży albo zwyczajnie coś zgubić. Trzeba więc zachować tu szczególną ostrożność i czujność.

Backpackerzy wybierają się w szczególności w egzotyczne miejsca, które nie zostały jeszcze opanowane poprzez przemysł turystyczny, a dosłownie nie można przeczytać o nich w przewodnikach. Zazwyczaj są to też tanie (choć nie zawsze biedne) państwa. Choćby taka forma turystyki nie wymaga dużych nakładów majątkowych i tak warto posiadać przy sobie coś kasy. Najlepiej trzymać ją w kilku miejscach, dzięki czemu na wypadek kradzieży portfela, nie zostanie się bez gotówki. Awaryjnie można wziąć także kartę kredytową, jednakże nie na każdym kroku obsługują transakcje bezgotówkowe.

Niezależne podróżowanie z plecakiem to przygoda niepowtarzalna, która nie tylko wzbogaca o nowe doświadczenia, umożliwia odkrywać świat i próbować nowych rzeczy. Dla wielu to także metodę na znalezienie swojego miejsca na Globu i czas przemyśleń, refleksji albo czynienia zamiarów. Mimo to, Backpacking jest dość nietuzinkowy i jedni się w nim zakochają, inni nawet nie spróbują. Bez wątpienia nie przypadnie do gustu osobom ceniącym wygodę, lubiącym mieć wszystko niezbite i skrupulatnie zaplanowane. Takie wakacje są jedynie dla odważnych i żądnych przygód!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *